YENİ
 • BÖYLE BİR WEB SİTESİNE SİZ DE SAHİP OLMAK İSTERSENİZ, İLETİŞİM SAYFAMIZDAN BİZE ULAŞIN.
İtiraflar Sorular ve cevaplar Dert Ortağım
 • 4.5g geçmeli miyim ?

  izmiralem
  Günler durmuyor ki teknoloji dursun yerli yerinde. Son günlerde televizyonlar da bas bas bağırdıkları 4.5 g geçmeli mi yoksa geçmemeli mi ?

  Çevremde ki bir çok insandan 4.5g hakkında şikayetler duyuyorum.

  Mesela :

  - 4.5g ye geçtikten sonra artık telefonum her yerde çekmiyor.
  - 4.5g ye geçtim telefon konuşma sırasında kapanıyor.
  - 4.5g ye geçtim geçeli internet paketim daha çabuk bitiyor.
  - 4.5g hattımı aldıktan sonra full çeken şebeke artık tek diş çekiyor.

  Vs. Vs. bir sürü farklı çeşitlerde sorunlar duymaktayım. Benim hattım şuan 3G ancak bende 4.5G ye geçmeyi düşünüyorum, siz kullanan arkadaşlar hangi operatörü kullandığını ve 4.5 g geçiş sonrası yaşanan bir sorun varsa tecrübelerini paylaşabilir mi ?
  Yorum yapabilmek için, oturum açmalısın veya yeni hesap oluştur.
  Deli

  4.5 G altyapısı hazır degil onun için ben sebebe sorunu yasadım be tekrar 3 G kullanıyorum..

  Egonomik

  Her hangi bir Gsm operatörünün reklamlarda ki gösterişlerine kanmayın. Çünkü reklamlar, ürün ne kadar iyi yada kötü olursa olsun insanları çekmek amaçlıdır ve her zaman satıştaki ürünü olduğundan abartılı şekilde anlatmaktadır. Bilindiği üzere Avea artık Türk Telekom bünyesinde ve Türkiye'de en güçlü alt yapıda Türk Telekom'da vardır. Buna rağmen 4.5g konusunda Türk Telekom bile henüz yetersizdir.

  Tüm bunların sebepleri ise, mesleğim gereği anlıyorum ki, operatörler 4.5G hatları dağıtmaya başladılar fakat, henüz alt yapıları buna müsade etmemektedir. Nasıl ki 3G çıkmadan önce hattınız her yerde E yani Edge olarak çekerdi ve 3G baz istasyonu bulunan alanlara gelindiğinde 3G olarak çekerdi, aynı hesap 4.5G içinde geçerli.

  Siz istediğiniz kadar 4.5G hat takın, henüz yeterli sayıda baz istasyonları 4.5g desteklememektedir. Yani tam anlamıyla henüz sağlıklı bir alt yapı yoktur.

  Buda konuşma sırasında telefonun kapanması, hattın çekmemesi gibi durumları tetikler. Çevremde bu tarz kişileri çok fazla görmekteyim.

  Buna çözüm olarak, eğer sizde hattınızı 4.5g olarak değiştirdiyseniz ve şebeke sorunları yaşıyorsanız şu yolu deneyebilirsiniz.

  Cep telefonunuzdan mobil ağlar bölümüne girdiğinizde şebeke türünü yalnızca 3G olarak seçebilirsiniz. Böylelikle hattınız 4.5g olarak çekmeye çalışmaz ve bağlantı, şebeke problemleri yaşamazsınız.

  kutulu

  Ben Turkcell kullanıyorum ancak bu bile çekmiyor. 4.5G geçmeden önce hiç bir sorun yoktu, ücretsiz olarak hattımı değiştirmeye gittim ve değiştirdim şimdi lanet ediyorum o güne. Tekrar hattımı 3G'li olarak en kısa zamanda değiştirmeyi düşünüyorum. Eğer hala 4.5 g hat almadıysanız almayın derim.