YENİ
 • BÖYLE BİR WEB SİTESİNE SİZ DE SAHİP OLMAK İSTERSENİZ, İLETİŞİM SAYFAMIZDAN BİZE ULAŞIN.
İtiraflar Sorular ve cevaplar Dert Ortağım
 • Açık giyinen mi suçlu, yoksa bakan mı ?

  Erkek
  Bugün iş yerimde dikkatimi çeken bir şey oldu ve sizlere sormak istedim. Kapının önünden geçen 19-20 yaşlarında genç bir bayan, üzerinde askılısı ve altında neredeyse poposu görünen bir kısa şort. Garip olan bu değil, garip olan arkasından giden erkek sürüsü ve yoldan geçen arabalardan tutun kıyı köşede oturanlara kadar herkesin gözü ile takip etmesi!

  Sizce sorun nerede ?

  Şöyle bir düşündüm de, yıllarca kadına bakan biz erkeklere hanzo, kro, odun, abaza vs vs.. gibi yakıştırmalar yapıldı. Peki bu yakıştırmalar ne kadar yerinde ?

  Şimdi açık saçık giyinen mi suçlu, yoksa ona bakanlar mı ?

  Lütfen yanıtlarınızı bekliyorum.
  Yorum yapabilmek için, oturum açmalısın veya yeni hesap oluştur.
  BrightWizard

  Açık giyinen kadının kendisine güveni var demek. bu konuda ve başkalarının gözleri üzerinde olmasından hoşluk duyuyor anlaşılan.ama şu var inanın kadınlar hemcins lerini daha ayrıntılı yoklarlar:) bence hak eden açık giyinsin derim :P

  Mert001

  sen garanti biseksüelsin kız kaltak, ah senin durumlarını bir bilseler var ya kapında sıra olurlar ama ...

  banu94

  kadın biraz dekote gyindiğinde erkekler bakmazsa zaten kendindenşüphe duyar,mutsuz olur, bakmamazlık yapıp bizi mutsuz etmeyin lütfen, ben bile bakıyorum. geçen minibüste bir kız derin göğüs dekote giymiş gözlerimi alamadım. göğüsleri de güzeldi haspanın)

  serhat34

  Merhabalar erkek egemen bir toplum da yaşıyoruz kadınları sadece bir seks objesi olarak bakıyoruz insan olarak bakarsak bu tarz şeyler olmaz şu da bir gerçek sekse aç bir toplumuz seksi doyasiya yaşamadığımız için bu tarz giyinen bayanlara bakılıyor

  yavuzcan

  Ne açık giyinen ne de ona bakan suçlu.
  Burada suçlanacak bir durum yok. Tabiki sadece bakmak şartıyla.
  Daha ileri gitmek ancak o kadının izniyle olabilir.

  Ama herkesin bildiği şey, bizim doğu toplumlarının erkekleri kadınsız yaşadığı için tabiki başka toplumlara göre daha aç olurlar cinselliğe.
  O nedenle de kadınlara karşı nasıl duracaklarını ayarlayamazlar bir türlü.

  Dengesiz ve sapkın davranışların en önemli nedeni de budur. Erkekle kadını birbirinden uzak tuttukça da azalmıyacak aksine artacaktır.
  Aile çevresinin taciz ve tecavüzlerinin ne kadar olduğu bile bilinmiyor bizim gibi ülkelerde.

  Erkek

  Fakat şöyle bir durum var, şimdi kadınlara bazı şeyler günah, erkekler içinde bazı şeyler günah. Erkeklere ve kadınlara bazı görevler verilmiş. Cinsel anlamda bile görevlerimiz var aslında. İşin şu yönüne bakacak olur isek, bir erkek her halukarda nefis olarak kadınlara nazaran daha zayıf yaratılmıştır ki, günahlardan ondan bundan sınırlardan bu anlaşılabiliyor. Şimdi erkekler olarak göz önüne alırsak, biz hem nefis olarak kadınlara karşı zayıf yaratıldığımız kesin, hemde nefsimize sahip olup bakmayacağız ?

  Tamam buna da eywallah...

  Fakat insanların artık %60ı açık saçık giyinirken, bakmamak için uğraşmak gerekiyor nefsini sürekli zorlayacaksın. İnsanlar nefsine sahip çıkıp yılın 1 ayında oruç tutamazken, yılın 12 ayında da kadınlar tarafından nefislerimiz sürekli taciz altında olması sizce haksızlık değil mi ?

  Bence bakan haklı arkadaş :)

  gevezelik

  Arkadaşlar yerine göre güyünürseniz kimse yicek gibi bakmaz. örnek sahilde bütün bayanlar bikinili ve kimsenin umurunda olmaz ve kimse yicek gibi bakmaz ama iş yerinde öyle bütün güzelliklerinizi sergilerseniz bakarlar ve haklılar yicek gibi bakanları saymıyorum:)

  Capulcu_Kiz

  Bakılmasında sorun yok. Önce kendimiz için giyinsek bile elbette beğenilmek içinde giyiniyoruz. Ama bakmak var bakmak var... Bir kadının mini etek şort tayt askılı giydi diye tacizi veya laf atılmasını hakettiği düşüncesi hastalıklı bence...

  HandeK

  Buna her iki tarafta diyelim :)