YENİ
 • BÖYLE BİR WEB SİTESİNE SİZ DE SAHİP OLMAK İSTERSENİZ, İLETİŞİM SAYFAMIZDAN BİZE ULAŞIN.
İtiraflar Sorular ve cevaplar Dert Ortağım

Beden diline bak, seni seviyor mu ?

Bayanalem tarafından 6 Şubat 2016 tarihinde # İlişkiler kategorisinde paylaşıldı.
 • Beden diline bak, seni seviyor mu ?
 • Biz kızların her konuda kendimizi çok daha rahat ifade ettiğimiz açık. Sözcüklerle olduğu gibi bu kural beden dilinde de değişmiyor. Kızlar beden dili ile tam 50 farklı yol kullanırken, erkeklerde bu rakam bir elin 10 parmağını geçemiyor:)

  Hal böyle olunca “beni seviyor mu” sorusu, hep kafamızda bir soru işareti olarak kalıyor.

  O halde en azından erkeklerin kullandıkları işaretleri iyi okumak gerekiyor. Tabii ilk tanışmanızda ve sohbetinizin ilerlediği zamanlarda yakışıklının kullandığı beden dili birbirinden farklı olabilir. O yüzden biz de iki aşamalı olarak sana ipuçlarını veriyoruz. Haydi bakalım, sen de aşık olduğun yakışıklının beden diline bak, seni seviyor mu hemen anla!


  İLK TANIŞMANIZDA BEDEN DİLİNİ OKU


  1- Öncelikle yakışıklının yüzünü iyi gözlemle. Çünkü flört, yüz ifadeleri ile başlar. İşte, onun yüzünde bakman gereken işaretler…


  Baş eğme: Bu çocuk sana baktığında hafifçe başını yana yatırıyor mu? O zaman müjde! İçten içe sana bir aşk besliyor! Bilinçaltındaki bu aşk, her an suyüzüne çıkabilir. Sadece biraz cesarete ihtiyacı var, hepsi bu!


  Kaşlarını kaldırması: Evet, yanlış okumadın! Kaşlarını yukarıya doğru kaldırması, üstelik bunu sık sık yapması, senin için mükemmel bir ipucu! Erkekler, çekici buldukları kızların yanında kaş kaldırma hareketini oldukça sık yaparlar.


  Parlak burun delikleri: Yanlış okumadın! Boğamızın, aşık olduğu kızın yanında burun delikleri büyür ve burun uçları hafifçe parlar:)


  Çapkınca gülümseme: Yakışıklının gülümseme biçimleri sana pek çok konuda fikir verecek!


  * Ağzının yana kaydırarak yarım gülümseme: Duygusal bağlanmaya hazır demektir. Seni aşka davet etmek ve sana çekici görünmek için elinden geleni yapıyor;)


  * Ağzı kapalı gülümseme: Sana aşık, ama çok utangaç olduğu için bunu nasıl ifade edeceğini bilemiyor. Sana açılması uzunca bir zaman alabilir. İstersen ilk hareketi sen yap, bu süreci kısalt;)


  * Sırıtma: Bunu ağzı kapalı gülümseme ile karıştırma, olur mu? Öncelikle dişleri hafif görünür ve ağzı her iki tarafa da eşit olarak açılır. Bu çocuk seninle olmaktan çok mutlu; bize güven;)


  Göz temasına dikkat et ! Onunla birlikteyken sen de rahat ol ki, gözlerini rahat okuyabil. Hiç beklemediğin zamanlarda bakışlarını senin üzerinde yakalıyor musun? Ama öyle uzun uzadıya sana bakmasını bekleme; kastımız, kaçamak bakışlar:) Dedik ya, erkekler çekingendir, biz kızlara benzemezler diye:)


  3- İşte sana önemli bir ipucu daha! Bu çocuğun göğsünü izle. Gövdesi, sana her zaman doğruyu söyler! Eğer seninle ilgileniyorsa ellerini sık sık göğsüne götürür. Omuzları da, farklı bir yöne bakıyor olsa bile, aslında seni işaret eder;)


  Bacakları sana bir şeyler anlatmaya çalışıyor olabilir. Ayakta dururken bacaklarını birbirinden hayli ayrı tutuyor olabilir mi? O zaman güçlü görünmeye çalışıyor sevimli küçük aslanımız:)


  5- Ve tabii ki beden dili ve eller! Parmaklarını kemer halkasına kanca gibi takıyorsa senin dikkatini o bölgeye çekmeye çalışıyor olabilir. Aynı şekilde, ayaktayken ellerini kalçalarının üzerine koyuyorsa, bu çocuk sana gücünü ve seksi görünümünü sergilemeye çalışıyor demektir;)


  DAHA İLERİKİ AŞAMALARDA BEDEN DİLİNİ OKU!


  1- Onun dokunuşlarına dikkat et! Sana dokunmak için herhangi bir bahane bulmaya çalışacaktır. “Gözüne bir şey mi kaçmış” derken bile koluna dokunma ihtiyacı hissedebilir:) Tabii dokunması kadar, dokunduğu yer de önemli.


  Eğer seninle flört etmeye çalışıyor, sana aşıksa, sırt, bel ve kollarına dokunmak isteyecektir.


  2- Seni kucaklamak için fırsat mı kolluyor? Arkadaşlarımızla buluştuğumuzda birbirimize sarılmamız gayet doğal. Ama bu çocuk, sanki diğer sarılmalara göre olayı elinden geldiğince uzatmaya çalışıyor olabilir. Hatta sen geri çekilmek istediğinde seni bırakmak istemezse, bu yakışıklı sana aşık değil, sırılsıklam aşık :)


  Elleri, sana karşı olan hislerini direkt ele verir!


  Elleri saçlarına gidiyorsa: Sık sık saçlarını mı düzeltiyor. Hatta dilersen onun yanından biraz uzaklaşıp onu izle! Sana daha güzel görünmek için saçlarını bir sağa bir sola dağıtıyorsa, sana gerçekten güzel görünmeye çalışıyor demektir.


  Elleriyle yüzüne dokunuyorsa: Erkekler de, tıpkı kızlar gibi biriyle ilgilendiklerinde ciltleriyle oynama ihtiyacı hissederler. O da sürekli çenesini, yanak ve dudaklaını ovalıyorsa; dudaklarını sık sık diliyle ıslatıyorsa, içeceğini sık yudumlarla içiyorsa, bariz biçimde sana aşk sinyalleri gönderiyor demektir.


  Elleriyle üstünü başını düzeltiyorsa: Sık sık gömleğini, pantolunun eliyle düzleştirmeye çalışıyor, elleriyl üzerini sıvazlıyor mu? Eh, anla o zaman:)


  4- Duruşuna bak. Genellikle yanında iyi bir duruşu vardır. Ama senin yanında ne kadar rahat hissettiğini göstermek için arada arkaya doğru hafifçe gerinir.


  Beden dilinde kahkaha ve kıkırdamaları da onu ele verir. Olur olmadık şeylere gülüyor ve gülümsüyorsa, seni de güldürmek için tuhaf tuhaf fıkralar anlatıp espriler yapıyorsa, bu çocuğa daha fazla işkence ektirme! Sen de ona açıl bir an önce:)


  6- İnsanlar, hatta en yakın arkadaşlar bile konuşurlarken birbirleriyle çok yakın durmak istemezler. Ama işin içine aşk girince durum hiç de böyle olmaz. 1.5-2 metre mesafedeki yakışıklının hal ve hareketleriyle, burnunun neredeyse dibine gelmiş aynı yakışıklının hareketleri asla bir olmaz. O yüzden dene bakalım; yaklaş, biraz daha yaklaş;)


  7- Onun gözlerinin içine bak! Gözlerini sık sık kırpıyor mu? Sana uzun uzun ve anlamlı bakıyor mu? Gözleri hiç olmadığı kadar irileşti mi? Ayrıca seni burun-ağız-gözlerini içine alacak şekilde, sanki bir üçgenin bütününe bakıyor gibi mi izliyor? O zaman hiçbir hareketini kaçırmıyor demektir; o da senden bir işaret bekliyor, senin beden dilini çözmeye çalışıyor, ona göre:)

   0
  kişi beğendi

   0
  yorum

   1.625
  görüntüleme

  Yorum yapabilmek için, oturum açmalısınız.
  YORUMLAR
  Henüz hiç yorum bulunamadı.
  Reklamlar
  Aldatan kadınların itirafları
  İlginizi çekebilir mi ?
  Tümünü gör
  Ayrılık sonrası erkek davranışları

  Karşı taraf olarak ilişki bitince yaptığımız taktiklere hâkimiz. peki...

  Erkek arkadaşınızı etkilemenin 6 yolu

  Bir erkek arkadaşınız varsa ve ilişkiniz yeniyse dikkatli olmalısınız. eğer...

  Aşk beyinde gelişiyor

  Aşık olmak, gerçekte karşı cinsten birinin genlerine duyulan bilin&c...

  Ilişkilerde yaş farkı önemli mi?

  Ilişkilerde yaş farkı, ülkemizde olduğu kadar yurtdışında da tartışıla...

  Aşk ve iş hayatında ince çizgi

  öğrencilik dönemi biter bitmez iş bulma sendromu yaşanır ve nihay...

  Terkedilmenize sebep olacak hareketler

  Terk edilme olasılığını yükselten bazı hareketler.farklı şeyler istiyo...

  Mutlu ilişki için 7 önemli ipucu

  Herkes ilişkisinde mutlu olmanın yollarını arıyor. bunun için insan...