YENİ
 • BÖYLE BİR WEB SİTESİNE SİZ DE SAHİP OLMAK İSTERSENİZ, İLETİŞİM SAYFAMIZDAN BİZE ULAŞIN.
İtiraflar Sorular ve cevaplar Dert Ortağım

Burçlar ve hastalıklar

Bayanalem tarafından 1 Şubat 2016 tarihinde # Astroloji Bilgiler kategorisinde paylaşıldı.
 • Burçlar ve hastalıklar
 • Yapılan araştırmalar sonucu hastalıklar ile burçlar arasında ilişki olduğu belirlendi.


  Buna göre insanların dünyaya geldikleri ay, bir takım hastalıkların daha fazla görülmesine sebep olurken, başka hastalıklara karşı ise koruyucu etki gösterebiliyor.


  Alerji : koç, boğa ve ikizlerin hastalığı

  Alerjik hastalıklara daha çok koç, boğa, ikizler gibi bahar aylarında doğan çocuklarda rastlanırken, kova, oğlak, yay gibi kış mevsiminde doğanlarda çok az görülüyor. Bu durum bahar aylarında dünyaya gelen bebeklerin alerjenlere, özellikle de polenlere daha fazla maruz kalmaları ile açıklanıyor.


  Beyin kanseri : oğlak ve kovalarda fazla

  Amerika'da 686 beyin kanserli ve 799 beyin kanseri olmayan hasta üzerinde yapılan bir araştırma, oğlak ve kova burcundan olanlarda beyin kanseri riskinin, yengeç ve aslan burcundan olanlara göre daha yüksek olduğu sonucunu verdi.
  Uzmanlar, beyin kanseri riskinin artmasında, enfeksiyonların, annenin diyetinin, çevresel toksinlerin ve hormonsal faktörlerin rollerinin olabileceğini düşünüyorlar.


  Şizofreninin ağırlığı burçlarla ilgili

  Bin 600 şizofreni hastası üzerinde yapılan bir başka araştırmada ise, haziran ve temmuz doğumlu olanlarda şizofreninin daha ağır seyrettiği sonucuna ulaşıldı. Bu bulgunun da kesin nedeni bilinmemekle beraber, mevsimlerle ilgili enfeksiyonların, güneş ışığına maruz kalmanın ve D vitamininin rolü üzerinde duruluyor.


  Beyin, damar hastalıkları burçlarla ilgili

  Japonya'da 1900-1959 yılları arasında doğmuş olan 853 bin 981 kişinin kayıtlarına dayanarak yapılan araştırmada, 1986-1994 yılları arasında beyin damarı hastalıklarından ölenlerin hangi aylarda doğmuş oldukları incelendi. 1920-1949 yıllarında haziran-eylül arasında doğmuş olanlarda, özellikle de erkeklerde subaraknoit ve beyin içi kanamalarına bağlı ölümler yaz aylarında doğanlarda yüzde 10 oranında daha fazla görülürken, beyin damarı tıkanıklığına bağlı ölümlerde böyle bir farklılık görülmedi.


  Miyoplar : haziran - temmuz doğumlu

  İsrail' de 300 bin kişi üzerinde yapılan bir araştırmada ise haziran ve temmuz aylarında doğan bebeklerin aralık ve ocak aylarında doğanlara göre miyop olma şanslarının yüzde 24 oranında daha fazla olduğu ortaya çıktı. Bu bulgu melatonin hormonunun güneş ışığına daha çok maruz kalanlarda daha az salgılanmasıyla açıklanıyor. Melatoninin göz küresinin boyutlarının oluşumunu belirleyen faktörlerden biri olduğu biliniyor. Az melatonin yapıldığında göz küresi daha uzun oluyor ve bu da miyopluğa yol açıyor.


  İltihaplı bağırsak hastalıkları

  İltihaplı bağırsak hastalıkları da genetik yatkınlığı olanlarda çevresel faktörlerin etkisiyle ortaya çıkıyor. Bağışıklığın gelişimi sırasında maruz kalınan mevsimsel çevresel faktörlerin hastalığı tetikleyebileceği düşünülüyor.
  Belçika' da yapılan araştırmada ikizler burcunda doğanlarda bu hastalıkların çok az görüldüğü ortaya çıktı.


  Doğum ayının önemi

  Astım, hipertansiyon, alerjiler, diyabet gibi pek çok hastalığın ortaya çıkmasında genetik faktörler yanında çevresel faktörlerin de rolü var. Aynı şekilde, anne rahminde gelişmekte olan fetüsün de annenin maruz kalacağı bazı çevresel faktörlerden etkilenmesi de mümkün. Nasıl annenin alkol veya sigara içmesi bebeğinde bir takım hastalıkların görülme riskini artırıyorsa, enfeksiyonların, tabiat ve iklim şartları ile diğer çevresel faktörlerin de bazı hastalıkların oluşumunu kolaylaştırabileceği biliniyor.


  Mesela, her virüsün daha çok görüldüğü ve hastalık yaptığı bir mevsim var. Ayrıca, enfeksiyon hastalıklarının sebep olduğu ateşin de tek başına etkili olması ihtimal dahilinde. Bazı nörolojik ve ruhsal hastalıkların fetüsün sinir sisteminin geliştiği gebeliğin ikinci üç ayında maruz kalınan virüslerle ilgili olabileceğini gösteren araştırmalar var. Diyetle ilgili mevsimsel faktörler ve belirli aylarda belirli alerjenlere daha fazla maruz kalma da hastalıkların oluşumunda suçlanan faktörler.

   0
  kişi beğendi

   0
  yorum

   1.180
  görüntüleme

  Yorum yapabilmek için, oturum açmalısınız.
  YORUMLAR
  Henüz hiç yorum bulunamadı.
  Reklamlar
  Aldatan kadınların itirafları
  İlginizi çekebilir mi ?
  Tümünü gör
  Burçlara göre cinsel yaşam

  Burcunuz yalnızca gündelik yaşantınız veya kişiliğinizi değil, cinsel...

  Hangi burcun kadını nasıl giyinmeli

  Burcunuzun özellikleri kıyafetlerinizde de kendini gösteriyor. h...

  Sevgiliniz hangi burçtan?

  Sevgilinizin burcuna göre başınıza gelebilecekler ve hangi burç...

  Burçların genel nitelikleri

  Burçlar ayrıca "nitelikler" denilen gruplara ayrılır. bu gruplar "&o...

  Hangi burç kadın, erkeklerden ne bekler

  Her burcun farklı özellikleri olduğu gibi, her burç kadınının d...

  Hangi burç ile nerelere gidilir?

  Sevgilinizle eğlenmenin inceliklerini hiç düşündün&uu...

  Burcunuza en uygun eş adayı

  Kendi burcunuza göre eş adayınızı hangi burçtan seçmelis...