YENİ
 • BÖYLE BİR WEB SİTESİNE SİZ DE SAHİP OLMAK İSTERSENİZ, İLETİŞİM SAYFAMIZDAN BİZE ULAŞIN.
İtiraflar Sorular ve cevaplar Dert Ortağım

Cinsel isteksizlik için şifalı bitkiler

Bayanalem tarafından 21 Temmuz 2016 tarihinde # Şifalı Bitkiler kategorisinde paylaşıldı.
 • Cinsel isteksizlik için şifalı bitkiler
 • Cınsel hayat eşlerin birbirine yakınlığı, bağlılığı açısından önemli bir husustur. Eski zamanlarda cinsellikten konuşmak, bahsetmek oldukça ayıp iken günümüzde bazı çiftler bu konuyla ilgili sorunlarını birbirleriyle konuşabilmekte ve gerekirse ürolog yada psikiyatrlara gidebilmektedir. Aslında düzenli ve mutlu bir evlilik hayatı için de olması gereken budur. 


  Fakat hala bu sorunlarını dile getiremeyen, eşleriyle dahi konuşamayan bireyler vardır. Yurt dışındaki birçok ülkede bireyler kendi düşüncelerini özgür bir şekilde ifade ederken ülkemizde cinsellik konusu biraz daha bastırılmış durumdadır. Özellikle kadınlar erkeklere göre bu konuda daha kapalı kutu konumundadır. Birçok kadın eşiyle bile cinsel sorunları hakkında konuşmaktan çekinir.


  Ülkemizde yapılan bir araştırmaya göre kadınların %80’i eşi ile cinsellik ve cinsel sorunları hakkında konuşamıyor. Bu gerçekten oldukça büyük bir yüzdedir. Öte yandan çiftlerin mutlu bir evlilik hayatı olabilmesi için iki tarafında iyi bir cinsel hayatı olmalıdır. Tabii bazı durumlarda bunu yaratmak kişilerin elinde değildir. Çeşitli bedensel ve çevresel faktörler bireylerin seks hayatını olumsuz etkileyebilmektedir. Kadınlar ve erkekler bu konuda birbirinden ayrılır. Kadınları ve erkekleri olumsuz etkileyen farklı faktörler olabildiği gibi, çözüm yolları da farklı olabilir. Kadınların ve erkeklerin cinsel isteğini arttıran besinler de farklılık gösterebilir.

  Özellikle erkeklerde iktidarsızlık olarak da adlandırılan bu isteksizlik kimi zamanlarda boşanma sebebi bile olabilir. İktidarsızlık sonucunda çiftlerin bebek sahibi olamayacak konumda kalması büyük bir sorundur. Bu durumda mutlaka tedavi görmek gerekir.

  Cinsel isteksizlik sebepleri nelerdir?

  Kadınların ve erkeklerin seks hayatında olumsuzluk yaşamasının farklı sebepleri olabilir. Baştan iyi giden bir seks hayatı daha sonradan değişebilir.

  Kadınların cinsel isteksizlik sebeplerinden bazıları şöyledir:

  Kadınlar istemedikleri zaman eşlerinin istemesi üzerine ilişkiye girdiklerinde zamanla ilişkiye girme istekleri azalır. İlişkiden soğurlar. Bu durumda erkeklerin biraz daha anlayışlı olması gerekmektedir.
  İş yoğunluğu  ve özellikle çalışan bayanların işten geldikten sonra yorgun olması da seks hayatını olumsuz etkiliyor. Yorgun olan bayanlar öncelikle dinlenmek ve uyumak istiyor. Bu durumda da seks ertelenmiş olur.
  Hamile kalma korkusu da cinsel hayatı etkiler. Kadınların hamile kalmaktan korkması ilişkiye girmek istememesine sebep olur.
  Cinsel yollarla bulaşan hastalıklardan kapma riski olması da kadınların diğer bir korku sebebidir. Hastalık kapma riskinin olması cinsellikten soğumaya neden olur.
  İsteksizliğin büyük bir nedeni de psikolojik sorunlardır.
  Birçok çift yaşlarının ilerlemesi sebebiyle de cinsel hayatlarında değişiklikler görülür. Yaşın ilerlemesi ile birlikte hormonların dengesi değişir ve kişiler daha az birlikte olma isteği duyarlar.
  Kullanılan çeşitli ilaçlar cinsel hayatı olumsuz etkileyebilir. Bazı ilaçlar hormonları değiştirir ve bu durumda isteksizlik de oluşabilir.
  Çiftler arasındaki ilişki kopukluğu, hayatın rutin bir şekilde ilerlemesi de diğer bir isteksizlik sebebidir.

  Erkeklerde cinsel isteksizlik sebepleri

  Erkeklerin isteksizlikleri yada iktidarsızlık durumu kadınlara oranla daha az rastlanan bir durumdur. Erkeklerin cinsel isteksizlik sebeplerinden bazıları şunlardır:
  Erkekler eşlerinin bakımlı, güzel olmasından, güzel kokmasından hoşlanır. Eşleri kendine bakmıyorsa bazı zamanlarda cinsel istekleri uyanmayabilir. Eşlerinin güzel giyinmesi veya güzel kokması erkekte istek uyandırabilir.
  Sürekli işle ilgili meşgul olmak yada akşam eve geldikten sonra telefon, bilgisayar gibi teknolojik aletlerle ilgilenmek de isteksizliğe neden olabilir. Farkında olmadan televizyon yada internet başında harcanan zaman tahmin edilenden fazla olabilir.
  Stres de isteksizlik sebepleri arasındadır.
  Kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de yaşlanmak, yaşın ilerlemesi isteksizliğe neden olabilir.
  Çeşitli sebeplerle hormonların değişmesi cinselliğe etki edebilir.
  Yine kadınlarda görüldüğü gibi psikolojik rahatsızlıklar yada depresyon da cinselliği azaltır.
  Uzun süre ilişkiye girmemek, ilişkiye girmekten uzak kalmak da zamanla isteği azaltabilir.

  Cinsel isteği arttırıcı şifalı bitkiler nelerdir?

  Kadınların ve erkeklerin isteksizliğine iyi gelecek, uyarıcı şifalı bitkiler doğada mevcuttur. Bu bitkilerden bir çoğu kolaylıkla ulaşılabilecek bitkilerdir. Eğer eşiniz ile cinsel ilişkinizde sorunlar yaşıyorsanız yada isteksizlikten şikayet ediyorsanız düzenli bir biçimde bu yiyeceklerden tüketebilir ve çare bulabilirsiniz.


  Kadınlarda cinsel isteği arttırıcı şifalı bitkiler

  Salatalık isteği arttıran ve vücut için de oldukça faydalı sebzelerden biridir.
  Kayısı ister taze meyve olarak tüketilsin, isterse kuru kayısı şeklinde tüketilsin isteği arttırır. Mevsiminde iseniz taze kayısı yiyebilirsiniz, fakat mevsim dışında kuru kayısı birçok yerden temin edilerek tüketilebilir.
  Kivi cinsel isteği arttıran, arzu uyandıran meyveler arasındadır.
  Birçok kadın çikolatayı çok sever. Sürekli ve fazla miktarda çikolata yemekten şikayet eden birçok kadın vardır. Aslında çikolata cinsel dürtüyü arttırır ve arzu duyulmasını sağlar.
  Kışın bol miktarda tüketilen pekmez de isteği arttıran yiyecekler arasındadır.
  Isırgan otu ile de ilişki isteği arttırılabilir. Isırgan otu çayı hem birçok hastalığa karşı koruma sağlar hemde seks hayatınıza olumlu etkide bulunarak isteksizliği azaltır.
  Üzüm kadınların ilişkiye girme isteklerini arttıran meyvelerden biridir.
  Elma hemen hemen herkesin evinde bulunur. Bu şifalı meyve özellikle kış aylarında birçok hastalığa karşı koruma sağlamasının dışında ilişkiye girme arzusunu da arttırır.
  Tarçın cinsel isteği arttırıcı bitkiler arasındadır. Örneğin tarçınlı elma çayı içebilir ve beraber olma isteğinizi daha kolay arttırabilirsiniz.
  Karanfil de birçok evde bulunan ve istek arttırıcı bitkilerdendir. Çayların içine ilave edilerek de kullanılabilir.
  Adaçayı kışın birçok hastalığa karşı direnç sağlaması ve vücudu korumasının yanında cinselliği de olumlu etkiler.

   3
  kişi beğendi

   5
  yorum

   1.743
  görüntüleme

  Yorum yapabilmek için, oturum açmalısınız.
  YORUMLAR
  BrightWizard

  Yav ben organiğim de noluyor harcanmaya devam:))

  yavuzcan

  BrightWizard aslında adam organik olmalı kardeşim:)

  BrightWizard

  Organik olacak organik :)))

  Deli

  Her bakımdan bitkiler vücuda faydalıdır. Kullanmak gerekir

  robocop

  Yakında maç var

  Reklamlar
  Bu alana reklam ver
  Aldatan kadınların itirafları
  İlginizi çekebilir mi ?
  Tümünü gör
  Ardıç yağının faydaları nelerdir?

  Ardıç yağının aşağıdaki listede bir çok faydası olduğunu g&ou...

  çörek otu yağının faydaları nelerdir?

  çörek otu yanı sıra çorek otu yağı da birçok yerd...

  Ceviz ve baş ağrısına faydaları

  Baş ağrıları çoğu zaman dayanılmaz olan durumlardır. bu ağrılara, bi...

  Incirin faydaları nelerdir ?

  Yüksek oranda besin lifi içermesi ve bu sayede başta kabızlık o...

  Patates suyunun cilde faydaları nelerdir?

  Patatesi birçok farklı şekilde kullanmışsınızdır. patates yemeği, kı...

  Limonlu suyun faydaları nelerdir?

  Limon faydaları çok uzun yıllardır birçok kişi tarafından bil...

  Maydanoz ve faydaları nelerdir ?

  Yenilebilen,yem yeşil yaprakları ile güzel koku saçan ve bir&cc...