YENİ
 • BÖYLE BİR WEB SİTESİNE SİZ DE SAHİP OLMAK İSTERSENİZ, İLETİŞİM SAYFAMIZDAN BİZE ULAŞIN.
İtiraflar Sorular ve cevaplar Dert Ortağım

Çıt çıt saç nasıl takılır ?

Bayanalem tarafından 18 Şubat 2016 tarihinde # Saç Modelleri kategorisinde paylaşıldı.
 • Çıt çıt saç nasıl takılır ?
 • Saçları daha dolgun ya da daha uzun göstermenin bir kaç seçeneği var. İçlerinde en eski olanı peruklar. Peruğun artık ne olduğu herkes bildiği için çok kolay anlaşılıyor.

  Saç dipleri görünmediğinden hiç doğal durmuyor.

  Diğer yöntem saça kaynak yaptırmak. Saç diplerinden bir kaç saç alınarak minik minik takma saç yapıştırma ya da monteleme işlemidir. Kaynak yaptıran kadınlar saçları 1 cm kadar uzadığında kuaföre giderek kaynaklarını diplere aldırırlar. Bu da hem maliyet hem de zaman kaybına neden olur. Diğer bir yöntem ise çıt çıt takmadır. Çıt çıt (postij) takıp çıkarma özelliği sayesinde oldukça kullanışlı, kadının kendi saçıyla aynı renk olması durumunda hiç anlaşılmayan bir saç uzatma ya da saç dolgunlaştırma işlemidir.

  Kişinin kendisi de kolayca takıp çıkarabildiği için çok tercih edilir. Çıt çıtların çeşitleri oldukça fazla. İki tokalı, üç tokalı, tek tokalı çıtçıtlar olabildiği gibi yarım ay çıt çıt denilen kafa yarıçapı uzunluğunda tek parça ya da kakül çıt çıtlar da vardır. Genel olarak hepsinin takılma şekli aynıdır. Şimdi çıt çıt takma işlemini resimlerle anlatalım.


  1- Saçlarınızı güzelce tarayın. Çıt çıt takacağınız bölgeyi seçtikten sonra üstte kalan saçlarınızı kıskaçlı toka ile başınızın üzerinde tutturun.


  2- Çıt çıt takmak istediğiniz aşağıdaki kısmı saç spreyi ile sabitleyin. Bu işlem krepenizin kalıcı olması için önemli. Sprey sıkmazsanız bir süre sonra çıt çıtlarınız aşağıya doğru kayacak ve saçlarınızı çekiştirdiği için canınızı yakmaya başlayacaktır.


  3- Sprey sıktığınız saç diplerinize sık dişli bir tarakla krepe yapın. Krepe yapmak saça zarar verir. Saçlarınıza krepe yapmak istemiyorsanız size şöyle bir tavsiye verebiliriz. Saçına krepe yapmak istemeyenler çıt çıtlarını hazır hale getirdikten sonra (4. madde) çıt çıt tokasını takmak istediği bölgeye koysun, tokanın dişlilerinden saçlarını geçirsin ve tokayı dairesel hareketler yaparak çevresinde ufak ufak döndürsün. Böylece kendi saçlarınızın çıt çıt tokanın dişlilerine dolanacak ve düşmesi engellenecektir. Bu işlem saçınıza krepeden daha az zarar verir.


  4- Çıt çıt saçlarınızın düzgün olduğundan emin olun. Çıt çıt saçları kafanıza takmadan önce tarayın, şekil verin. Saçınıza taktıktan sonra taramak çıt çıtın diplerden koparak dökülmesine ve dolayısıyla saçların azalmasına neden olur. Tarama, düzleştirme ya da maşa yapma işini önceden halledin. Çıt çıtlarınıza etek askısına ataçlayarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.


  5- Çıt çıtların tokalarını kapatın. Bu tokalar zamanında balık toka diye adlandırılırdı. İki kenarından bastırdığınızda saçlarınız tokanın arasında sıkışacaktır.


  6- Üstte kalan saçlarınızından bir kısım daha alarak aşağıya ekleyin. Şimdi 2. çıt çıtı 2, 3,4 ve 5. maddeleri tekrarlayarak takalım.


  7- Burada çıt çıtın saçınızın altında nasıl durduğunu görüyorsunuz.


  8- Son olarak tüm saçınızı arkaya doğru tarayın ve üstlerde sadece kendi saçlarınızın görünsün. Son şekli vererek işlemi tamamlayabilirsiniz.


  Gördüğünüz gibi mankenin saçı doğal olmamasına rağmen, saç rengiyle çıt çıtları birebir aynı renkte olduğu için çok doğal görünüyor. Kimseye söylemediği sürece saçlarında çıt çıt olduğunun anlaşılması mümkün değil. Saçlarının uzun, gür ve güzel görünmesini isteyen herkes bu yönteme başvurabilir. İstediği zaman kısa saç takılabilir. Geceleri çıkararak rahat uyuyabilir. Düzgün takıldığında ve abartılarak krepe yapılmadığında çıt çıtların hiçbir zararı yok.


  Güzelleşmek üzere.

   0
  kişi beğendi

   0
  yorum

   5.398
  görüntüleme

  Yorum yapabilmek için, oturum açmalısınız.
  YORUMLAR
  Henüz hiç yorum bulunamadı.
  Reklamlar
  Aldatan kadınların itirafları
  İlginizi çekebilir mi ?
  Tümünü gör
  çocuklar için yaratıcı saç örgüsü modelleri

  Kız çocukları için saç örgüsü bir &cced...

  Farklı tonlarda kızıl saç modelleri

  Kızıl saçlar kadınlığı ön plana çıkaran yırtıcı bir g&ou...

  Oscar ödülleri 2016 : en şık saç modelleri

  Kırmızı halı davetlerinin en prestijlisi oscar ödül töreni'n...

  Ev yapımı donut

  Evde donut yapımı için gerekli malzemeleri hazır ederek iş...

  Mesafeler engel mi aşka ?

  Bir aşık çocuk vardır hepimizin bildiği, çokta uzakta değil b...

  Terazi burcu ve aşk

  Terazi sevmeyi ve sevilmeyi istediği için sürekli, kendini tama...

  Göbek eritme egzersizi

  Diyetinize bağlı kalıp kilo verdiniz ancak göbeğiniz bir türl&uum...