YENİ
 • BÖYLE BİR WEB SİTESİNE SİZ DE SAHİP OLMAK İSTERSENİZ, İLETİŞİM SAYFAMIZDAN BİZE ULAŞIN.
İtiraflar Sorular ve cevaplar Dert Ortağım
 • Dilencilik - İkilem

  gulvediken
  Yolda yürüyom ya perişan halde yerde oturmuş birileri ya da yanıma yaklaşan çocuklar....Üzülüyorum birkaç miktar veriyorum,yürüyorum birkaç adım sonra gene aynı olay tekrar...Kalbimin bir tarafı diyor ki ''ALLAH RIZASI'' için deyince iş biter,sen ver de o ne yaparsa yapsın diyor...

  Bir tarafı da tv lerde çıkan zengin dilencileri gözümün önüne getiriyor..Siz de böyle ikilemde kalıyor musunuz, sizce hangi davranış tarzı doğru??.
  Yorum yapabilmek için, oturum açmalısın veya yeni hesap oluştur.
  gevezelik

  Kimileri evet meslek haline getirmiş ama herkez aynı saymak dogru degil yavuzcan. İnsana duygusal dokundugu zaman verip fazla düşünmemek gerekli diyorum ben. iihtiyacı varmıyıdı dogru kişiyemi verdim gibi düşünceler kasar insanı.

  yavuzcan

  Dilenciye para vermemek gibi bir özelliğim var. Öyle bir meslek kabul etmiyorum.

  Deli

  Ülkemizin şuan anki durumu maalesef bu durumda heryerde var dilenciler....bunu meslek haline getirenler var , ama gerçekten savaştan kaçan yapmak mecburiyetinde olanda var ..evet insan ikilemde kalıyor. Ama insan anlayabiliyor bazen sakat olan var yaşlı olan var...sosyal devlet politikası uygulanırsa yer temini. Gibi projeler ..var ama yetersiz..