YENİ
 • BÖYLE BİR WEB SİTESİNE SİZ DE SAHİP OLMAK İSTERSENİZ, İLETİŞİM SAYFAMIZDAN BİZE ULAŞIN.
İtiraflar Sorular ve cevaplar Dert Ortağım

Eşimin beni sevdiğini nasıl anlarım?

Bayanalem tarafından 3 Şubat 2016 tarihinde # Evlilik kategorisinde paylaşıldı.
 • Eşimin beni sevdiğini nasıl anlarım?
 • Evliliklerin genellikle çiftlerin birbirlerine olan ilgilerini kaybetmeleri nedeniyle sona erebildiğini hepimiz biliyoruz. Bilhassa balayı zamanlarının sona ermesinin ardından hem erkeklerin hem de kadınların evliliğin beraberinde getirdiği sorumluluklar nedeniyle kendilerini zor koşullar altında bulmaları bu süreci biraz daha hızlandırmakta. Evliliğin belli başlı zorlu noktalarını beraber dayanışma ile atlatabilen çiftler ise ömürlerinin geri kalanında birbirlerini severek evliliklerini devam ettiriyorlar.


  Sizin için yaptığımız araştırmalar ise çiftlerin birbirlerini sevip sevmediklerine dair pek çok ipucunu verebilecek nitelikte. Ancak makalemizde yer alan tüm bilgilerin kesin bir sonuca gitmenizi sağlamayabileceğini de unutmamalı ve ilişkinize özel kendi değerlendirmelerinizi de dikkate almalısınız.


  Eşinden yavaş yavaş uzaklaşmaya başlayanların genellikle onlarla daha az zaman geçirmeye başladığı bir gerçek. Fakat bu noktada unutulmaması gereken ondan beklentilerinizin ne düzeyde olduğunu bilmek. Maalesef eşler bazen birbirlerini devamlı beraber vakit geçirebilmek için zorlayabiliyorlar ve herkesin bir şekilde ihtiyaç duyduğu kişisel zamana sahip olmak isteyen taraf sevmemek ya da ilgi duymamakla suçlanabiliyor. Eğer eşinize ihtiyaç duyduğu kişisel zamanı vermenize rağmen sizden uzak durmak için çaba gösterdiğini düşünüyorsanız sevgisinden şüphe duyabilirsiniz.


  Fakat kuruntuya kapılma ihtimalinizi de unutmamanız gerekiyor. Eşinizin genel olarak maddi durumu, psikolojik hali, korkuları, sevinçleri ve pek çok diğer konu onun size karşı davranışlarını istemeden de olsa değiştirebiliyor olabilir. Bu konuda onunla konuşurken kesinlikle suçlayıcı tavırlardan kaçınmalı ve neden halet-i ruhiyesinde değişiklikler olduğunu anlamaya çalışmalısınız. Çok basit bir sorundan olayı onun sizi sevmediğini düşünüyor olabilirsiniz ve bu durumda suçlayıcı olmak sorunun daha da büyümesine neden olacaktır.


  Aranızda varolan bazı sorunların ve kavgaların da size olan sevgisini etkilememekle beraber bir miktar soğukluk yaratması mümkün. Bu soğukluklar onun sizi sevmediğini değil aranızda çözülmesi gereken bir problem olduğunu gösterdiğini unutmamak gerek. Ancak problemlerin kronik bir hal alması ve giderek artan kavgalar aranızdaki aşkın geleceği konusunda şüpheler doğurabilir. Ülkemizde maalesef kıskanç ya da çok kavga eden çiftlerin birbirlerini çok sevdiklerine dair deyişler mevcut ancak bu kavgalar bir aile psikoloğu vasıtasıyla bir sonuca erdirilmezlerse evliliğin sonu olabildikleri de bir gerçek.

   0
  kişi beğendi

   0
  yorum

   1.383
  görüntüleme

  Yorum yapabilmek için, oturum açmalısınız.
  YORUMLAR
  Henüz hiç yorum bulunamadı.
  Reklamlar
  Aldatan kadınların itirafları
  İlginizi çekebilir mi ?
  Tümünü gör
  Evliliği daha kalıcı hale getirmek için ipuçları

  ülkemizde her geçen gün boşanmalar artıyor. güzel hay...

  Boşanmanın yan etkileri

  Boşanmanın, insanda gösterdiği bazı yan etkiler neler mi?kilo değişimi...

  Aldatan erkeğin verdiği 15 sinyal

  Aldatılmayı kimse hak etmez çünkü sevdiği ve birçok...

  Kış düğünü için tavsiyeler

  Kış düğünü çoğu çift için tercih mesele...

  Evlilikte mastürbasyon yapmak doğrumu?

  Evlilikte eşlerden birinin herhangi bir özürden dolayı cinsel bir...

  Evliliği ve aşkı taze, canlı tutmanın yolları

  Evli çiftlerin yahut henüz ilişki içerisinde olan ancak...

  Boşanma daha kolay nasıl atlatılır?

  çiftler flört döneminde heyecan dolu bir ilişki yaşarlar m...