YENİ
 • BÖYLE BİR WEB SİTESİNE SİZ DE SAHİP OLMAK İSTERSENİZ, İLETİŞİM SAYFAMIZDAN BİZE ULAŞIN.
İtiraflar Sorular ve cevaplar Dert Ortağım

Evliliği ve aşkı taze, canlı tutmanın yolları

Bayanalem tarafından 3 Şubat 2016 tarihinde # Evlilik kategorisinde paylaşıldı.
 • Evliliği ve aşkı taze, canlı tutmanın yolları
 • Evli çiftlerin yahut henüz ilişki içerisinde olan ancak uzun yıllardır birlikte olan çiftlerin bir süre sonra ilişkilerinin belli rutinler altında ezildiğini hissettikleri bir gerçek. Zira sürekli olarak beraber olan ve aynı şeyleri yapmaya devam eden çiftlerin hayatları maalesef bu düzeye gelebiliyor ve birbirlerine olan alışkanlıklarını da hesaba katınca artık eskisi kadar heyecan duymadıkları bir gerçek haline geliyor. Evliliği ve aşkı taze, canlı tutmanın yolları ise her çift için değişik olmakla birlikte genel olarak uygulanabilecek bazı şeyler de var. Bu sefer sizlerle birlikte bu adımlara göz atalım ve evliliğinizi nasıl eskisi kadar canlı yapabileceğinizi görelim.


  Bunlardan ilki artık günlük alışkanlıklarınızda ufak tefek değişiklikler yapmanız gerektiğidir. Zira yıllarca her buluşmanızda, her dışarı çıktığınızda ve her gün evinizde yaptığınız işlerde aynı izi takip etmeniz hayatınızın kendini tekrar ettiği algısını oluşturacaktır. Değişik yerlerde gezerek, evdeki işleri değişik sıralarda ve zamanlarda yaparak, farklı insanlarla buluşarak bu sıradanlığı biraz aşmaya çalışabilirsiniz.


  Bunun yanında evinizdeki işleriniz, akşamları izledikleriniz, yaptıklarınız da eşinizle aranıza bir bariyer koymuş olabilir. Fiziksel temasların insan ilişkilerini büyük oranda etkilediklerini dikkate alırsanız artık sevgilinize ya da eşinize daha az dokunmaya başlamanız olasılıklar arasında. Bunu kırmalı ve eskiden olduğu gibi onu bol bol öpmeli, sevmeli ve ilgi göstermelisiniz. Böylece aranızdaki soğukluk ya da mesafeler de azalacaktır.


  Kimse yanında somurtan ve şikayet eden kişileri istemez. Eşiniz ve sevgiliniz de elbette bu döngünün içerisinde ve kendi sıkılganlığınızı ona da yansıtarak her ikinizin de demotive olmasına neden olmanız ilişkinizi çok sıkıcı hale getirecektir. Eğer o sizi daha iyi hale getirmek için uğraşıyorsa onun bu çabasına saygı göstermeli, moralinizi bozan şeyler ile eşinizle olan ilişkinizin farklı kulvarlardaki şeyler olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız.


  Gençlerin aksine yetişkinlerin hayatlarına yeni hobiler, alışkanlıklar sokmakta zorlandıkları en çok görülenler arasındadır. Ancak eşinizle birlikte yapabileceğiniz yeni hobiler, maceralar ve ilgi alanları bulmanız o kadar zor olmasa gerek. Beraber keyif alabileceğiniz yeni hobiler bulduğunuzda hem siz hem de o keyifli vakit geçirebilir ve ilişkinizi yeni baştan yaşıyormuş gibi hissedebilirsiniz.

   1
  kişi beğendi

   1
  yorum

   875
  görüntüleme

  Yorum yapabilmek için, oturum açmalısınız.
  YORUMLAR
  serpilmeral

  Guzel bir anlatim begendim dogrusu

  Reklamlar
  Aldatan kadınların itirafları
  İlginizi çekebilir mi ?
  Tümünü gör
  Boşanmanın yan etkileri

  Boşanmanın, insanda gösterdiği bazı yan etkiler neler mi?kilo değişimi...

  Evlilikte mastürbasyon yapmak doğrumu?

  Evlilikte eşlerden birinin herhangi bir özürden dolayı cinsel bir...

  Kış düğünü için tavsiyeler

  Kış düğünü çoğu çift için tercih mesele...

  Eşimin beni sevdiğini nasıl anlarım?

  Evliliklerin genellikle çiftlerin birbirlerine olan ilgilerini kaybe...

  Aldatan erkeğin verdiği 15 sinyal

  Aldatılmayı kimse hak etmez çünkü sevdiği ve birçok...

  Eşime ne yemek yapsam?

  Ev kadınlarının en büyük derdi tabii ki eşime ne yemek yapsam sor...

  Evliliği daha kalıcı hale getirmek için ipuçları

  ülkemizde her geçen gün boşanmalar artıyor. güzel hay...