YENİ
 • BÖYLE BİR WEB SİTESİNE SİZ DE SAHİP OLMAK İSTERSENİZ, İLETİŞİM SAYFAMIZDAN BİZE ULAŞIN.
İtiraflar Sorular ve cevaplar Dert Ortağım

Gelinlik seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Bayanalem tarafından 1 Şubat 2016 tarihinde # Düğün kategorisinde paylaşıldı.
 • Gelinlik seçiminde dikkat edilmesi gerekenler
 • Düğün hazırlıklarının başında gelen gelinlik seçimi, en zevkli ama en kararsız kalınan evlilik hazırlıkları arasında yer alıyor. Zira karşınıza yüzlerce gelinlik modeli çıkıyor ve mağazaya gitmeden önce aklınızda olan gelinlik modeli yerini bir birinden farklı bir sürü gelinlik modeline bırakıyor.

  Bu sebeple gelinliğinizi özellikle diktirip satın alacaksanız mutlaka düğün tarihinden 3-4 ay öncesinden bir moda eviye anlaşmalısınız. Provalar, olası fikir değişiklikleri, gelinliğin gününde teslim edilmesini çok etkiliyor. Ayda bir defa en azından provaya gitmeniz gerekiyor ve istemediğiniz veya fikrinizi değiştirdiğiniz detayların tekrar yapılanması zaman alıyor.

  Gelinliğinizi mümkünse bulunduğunuz şehirden bir moda evinden alın. Böylece sık sık moda evine giderek gelinliğinizin dikim aşamasını yakından takip edebilirsiniz.

  Ayrıca aynı şehirde bir moda evi seçerseniz, düğün günü moda evinden bir personeli yanınıza alabilir ve gelinliğin giyim esnasında size yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz. Eğer moda evi size bir yardımcı tahsis edemiyorsa, son provaya giderken yanınızda bir yakınınızı götürün ve moda evi personelinden yakınıza gelinliği nasıl giydirmesi gerektiğini göstermesini rica edin. Gelinliğinizi de düğün günü giyeceğiniz zaman saç ve makyajınız yapıldıktan sonra giyin. Çünkü saç ve makyaj esnasında gelinliğiniz leke veya başka bir soruna maruz kalabilir. Saçınız ve makyajınız yapıldıktan sonra gelinliğinizi giymeden önce, gelinliğin içinden dışına doğru sarkacak şekilde büyük büyük kağıt havlular koyun ve öyle giyin.

  Böylece makyajınız ve saç spreyleriniz gelinliğinize leke bırakmaz. Gelinliği giydikten sonra kağıt havluları çıkarıp atarsınız. Bunların dışında gelinliği diktireceğiniz zaman moda evinin gelinlik de kullanacağı ipleri, kopçaları, aksesuarları seçerken dikkatli olun. Zira kalitesi ürünlerle dikilen gelinlik, düğün esnasında kopçaların kopmasına, iplerin gevşemesine, dikişlerin atmasına sebep olabilir ve buda tam bir facia olur. Bunun yanında eğer size nacizane tavsiyem, gelinliğiniz kendi duvağından ayrı bir duvak daha alın ve gelinliğin duvağını saçınıza kuaförde monte ettirin ve ikinci aldığınız duvağı sadece salona girerken veya nikah kıyılırken kullanıp akabinde başınızdan alıp, sadece saçınızda gelinlik duvağıyla kalın.

  Çünkü düğün esnasında saçınızdaki duvağın açılıp kapanması esnasında saçınız bozulabilir. Toptancılardan 5 TL gibi çok cüzi bir fiyata gayet güzel simli desenli ikinci duvak satın alabilirsiniz. Bunun yanında gelinliğinizi boyunuza ve beden tipinize göre seçim yapın. Uzun boylu iseniz eteği kabarık balon tipli bir gelinlik seçebilir, kısa boylu iseniz eteği daha düz inen kabarık olmayan, üstü daha uzun tutulmuş bir gelinlik seçmelisiniz.

  Bunlar gibi küçük ama çok önemli detaylara dikkat ederek, düğün hazırlıklarının en önemlisi olan gelinlik seçiminde doğru kararlar alabilirsiniz.

   0
  kişi beğendi

   0
  yorum

   1.011
  görüntüleme

  Yorum yapabilmek için, oturum açmalısınız.
  YORUMLAR
  Henüz hiç yorum bulunamadı.
  Reklamlar
  Aldatan kadınların itirafları
  İlginizi çekebilir mi ?
  Tümünü gör
  Gelinlik ayakkabı modelleri

  Gelin olmanın heyecanı ile kafanızda ki karışıklığı anlıyoruz. hatta bu koş...

  Gelinlik ayakkabıları seçimi nasıl olmalı?

  Gelinlik ayakkabıları seçiminde birçok gelin adayı kararsızlı...

  Pronovias gelinlik modelleri 2016

  Yeni sezon gelinlikler satışa sunulmaya başlandı. moda evlerinin ve mağaza...

  Tesettür nişan kıyafetleri modelleri

  Bir bayan için her ne kadar düğün oldukça özel...

  Aşk acısı kalp sağlığınızı etkiliyor

  Kalp, aşkı hissettiğinde vücutta keyif ve mutluluk veren endorfin horm...

  Evlilik seksi öldürüyor mu?

  Evliliğin aşkı öldürüp öldürmediğini konuştuk hep....

  Yengeç burcunun aşık halleri

  Yengeç burcu nasıl aşık olur ve aşık olunca nasıl biri olur, diye me...