YENİ
 • BÖYLE BİR WEB SİTESİNE SİZ DE SAHİP OLMAK İSTERSENİZ, İLETİŞİM SAYFAMIZDAN BİZE ULAŞIN.
İtiraflar Sorular ve cevaplar Dert Ortağım

İkizler burcu için diyet önerileri

Bayanalem tarafından 25 Ocak 2016 tarihinde # İkizler Burcu kategorisinde paylaşıldı.
 • İkizler burcu için diyet önerileri
 • Hareketli yapısından da anlaşılacağı gibi, İkizlerin metabolizma hızı oldukça yüksektir. Spontane yaşama kolay adaptasyonları en büyük avantajlarıdır. Ancak İkizler genellikle kötü beslenme alışkanlıkları geliştirir.


  Gerekli malzemeleri evde bulundurmayı ihmal ettiği ya da değişiklik arayışı öne geçtiği için hazır gıdalarla ve fast-food ile yoğun şekilde beslenir.


  Her zaman birden fazla şeyi, bir arada yapmayı seven İkizler, yemek yerken de ya televizyon seyreder, ya kitap okur, dolayısıyla ne yediğinin farkında olmaz. İnce bir yapıya sahip olmasına rağmen, bu alışkanlığı yüzünden İkizler kilo alır. Zayıf kalabilen İkizlerin de sağlıklı olduğu garanti altında değildir. Daha fazla taze gıda tüketimi, hem sinir sisteminin güçlenmesine hem de daha iyi bir fiziksel sağlığın oluşmasına neden olacaktır.
  Sinirsel hassasiyeti yüksek olan, İkizlerin şişmanlama nedenlerinden bir tanesi de sinirlendiği anlarda yemek yemesi ya da hızlı yemek yeme alışkanlığıdır.


  Bu alışkanlık sindirim sisteminin yorulmasına neden olurken, kilo da aldırır. Abur-cubur ve değişik mutfaklara olan merakı da diğer ana nedenler arasında sıralanabilir.


  Ciğerler ve bedenin üst kısmı İkizlerde hassas bölgeler olduğu için, geliştirilme ihtiyacındadır. Aerobik ve jogging bunun için en uygun spor dalları olacaktır. İkizler hız gerektiren, aktif sporları sever. Ancak solunum sisteminin zafiyetini göz önünde bulundurarak, terleme konusunda dikkat etmek gerekir.


  Psikosomatik kaynaklı, fiziksel rahatsızlıklara eğilimli olan İkizlerin, öncelikle sinir sistemini güçlendirmek için B vitamini içeren bir gıda rejimine önem vermesi gerekir.
  Alternatif teknikler arasında, İkizleri rahatlatacak, grup halinde yapılan faaliyetlerdir. Özellikle psikodrama eğlenmesine, eğlenirken de rahatlamasına ve kendini tanımasına yardımcı olacaktır.


  Kalori saymak, hiç bir İkizlerin tahammül edebileceği bir sistem değildir. Tek gıda rejimi de bir İkizler için cehennem azabı haline gelebilir. Dolayısıyla, çeşitli kombinasyonları olan, mümkün olduğunca çabuk hazırlanacak, ama her gün farklı gıdaları içeren bir rejim, İkizlerin kilo vermesine yardımcı olacaktır.


  Bunun yanında gıda rejiminin, İkizlerin sosyal ve mesleki hayatında problem yaşatmayacak bir düzeninin olması da temel gereksinimdir.

   0
  kişi beğendi

   0
  yorum

   828
  görüntüleme

  Yorum yapabilmek için, oturum açmalısınız.
  YORUMLAR
  Henüz hiç yorum bulunamadı.
  Reklamlar
  Aldatan kadınların itirafları
  İlginizi çekebilir mi ?
  Tümünü gör
  Ikizler burcu için doğru hediye seçimi

  çevrenizdeki ikizler burcu birine herhangi özel bir günde...

  Ikizler burcu ve para

  Ikizler, hayatın diğer alanlarında olduğu gibi para konusunda da uzun uzun...

  Ikizler burcu ve aşk

  Ikizlerin çift karakterli olduğunu her zaman akılda tutmak gerekir....

  Ikizler burcu kadını

  Ikizler burcu kadını neşe, zeka ve ışık saçar. her konuda bilgi sahi...

  Ikizler burcu kadınına nasıl davranmalısınız?

  Ikizler burcu kadınları pek çok özelliği bir arada bulundururla...

  Ikizler burcu seks ve cinsellik

  Değişken bir karaktere sahip olan ikizler, karşısındakine sanki her birlikt...

  Ikizler burcu karakter özellikleri

  Zodyak'ın ikinci burcu olan ikizler bireyin evrendeki yerinin ve evriminin...