YENİ
 • BÖYLE BİR WEB SİTESİNE SİZ DE SAHİP OLMAK İSTERSENİZ, İLETİŞİM SAYFAMIZDAN BİZE ULAŞIN.
İtiraflar Sorular ve cevaplar Dert Ortağım
 • Moda nedir ?

  mevsim
  Herkese selam.

  Bugün sorumun yanıtı kolay gibi görünse de bence uygulamaya bakıldığında kafa karıştırıcı bir şey. Moda kelimesi bildiğim kadarı ile tek bir anlamı olmalı. Ancak her yerde farklı farklı şeylerde "Moda" kelimesini görmekten artık tiksinir oldum.

  Bence Moda ; Bir çok kitle tarafından kabul görmüş ve sık kullanılan bir şeydir. Örneğin bir ayakkabı çıkar ve çok fazla kişi o ayakkabı modelini beğenir alır, herkesin ayağında sık rastlarsın. Ne bileyim bir renk vardır bu sene herkes onu giyiyordur, işte bu modadır. Yani moda bir kaç kişi tarafından yönetilecek değil, tam tersine kitlelerin yönettiği ve belirlediği bir şeydir. Kitleler neyi benimser ve onun için harekete geçer ise onun adı Moda'dır.

  İşte bence bu modadır !

  Ancak bakıyorum bir tasarımcı oturmuş garip garip tasarımlar yapmış. Her yerde haber, bu senenin modası, bilmem 2016 - 2017 - 2018 vs vs modası. Böyle moda mı olur ? Bakıyorsun kimsede yok, bakıyorsun vitrinlerde bile yok. Tüketiciyi bırakın satıcıların bile kabullenmediği şey nasıl moda olur ?

  Bir habere bakıyorsun, "Sütyensiz kıyafet yeni moda!". Haberin detayına bakıyorsun koymuş 2 tane ünlünün sütyensiz giydiği kıyafet resmini, haydaaa adam adına moda demiş. Koca dünya 2 ünlünün kuyruğundan gidecek sanki. Ne modası, hangi moda ?

  Bence bu yıllarda, kafası güzel dolaşmak, düşünmeden konuşmak, bilmeden yazmak ayrı bir moda !

  Peki sizin için nedir bu moda ?
  Yorum yapabilmek için, oturum açmalısın veya yeni hesap oluştur.
  Deli

  Herkes kendi modasını kendisi yaratır...

  gulvediken

  Moda kişiye göre değişen bir kavram.Kimi der kendine yakışandır,kimi der sezon trendidir.Moda zamansal bir süreç olmakla birlikte her obje herkeste aynı durmaz.Pazardan alınan 20 tl lik birşey bilmem ne markasından daha güzel yakışabilir bazen.Benim tercihim ise renk uyumu,diz boyu etek,hafif göz kalemi tercihimdir..

  Kadirs31

  Türkiye'de moda Avrupa'ya özentidir Avrupa'da bu sene ne modaysa seneye bizdede o modadır ama ben hiç takmıyorum kendi sitilim ne ise Onu bulur alır giyerim

  Adalar

  Şuan moda konusunda devreleri mi yaktın mevsim ne diyeceğimi bilemiyorum :) Moda bence çok beğeni toplayan ve kullanılan bir şey olmalı. Mesela "Converse" ayakkabı. Bir aralar herkesin ayağında görürdük ki hala görmüyor değiliz, bence bu bir modadır. Senin verdiğin örneğe bakacak olursan sutyensiz kıyafet giyilmesinin moda olabilmesi için birçok kişi tarafından kıyafetlerin öyle giyiliyor olması gerekir.

  SentinuS34

  Moda; toplumda en çok beğenilen ürünlerin giyilmesi, aksesuarların takılması, ayakkabıların seçilmesi kitlece beğenilen her şeyin kendine uygulanmasıdır. Moda denince akılla gelen ilk şey bayandır. Alışveriş yapmaya gittiğinizde bile en çok bayan ürünü satan mağazaları görürsünüz çünkü erkeklere nazaran bayanlar iyi giyinmeye ve iyi görünmeye daha çok ihtiyaç duyar.

  Bayanlar için dış güzellik oldukça önemlidir. Güzellikleriyle kendilerinden söz ettirmek isterler. Modayı çok sık takip ederler televizyon programları, internet siteleri , mağaza vitrinleri ünlülerin neler giydikleri ve çevrelerindeki diğer insanlardan ilham alırlar ve kendine yakışacağını düşündüklerini giyerler ,takarlar ve yakıştırırlar.

  Moda iyi giyinmek isteyen yada istemeyen herkesin içinde olduğu bir alandır. Modayla çok ilgilenmiyor olabilirsiniz, moda programlarını izlemiyor ve moda sitelerine girmiyor olabilirsiniz ama bu sizin modadan geri kalmanıza sebep olmaz dışarı çıkıp "aaa çok güzel bir çeket gördüm onu hemen almalıyım" dediğiniz an modanın içinde yaşıyorsunuz demektir.

  Moda zevkten zevke , yaştan yaşa değişir. Kendinize yakışanı giymek ise her şeyi değiştirir