YENİ
 • BÖYLE BİR WEB SİTESİNE SİZ DE SAHİP OLMAK İSTERSENİZ, İLETİŞİM SAYFAMIZDAN BİZE ULAŞIN.
İtiraflar Sorular ve cevaplar Dert Ortağım

Orgazm olduğumu nasıl anlarım ?

Bayanalem tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde # Cinsellik kategorisinde paylaşıldı.
 • Orgazm olduğumu nasıl anlarım ?
 • Kadınlar en çok internette orgazm nasıl olunur olduğumu nasıl anlarım gibi aramalar yapıyor. Geçmiştede yapılan bir araştırmada türk kadınlarının neredeyse %74 lük kısmının orgazm'ın nasıl olduğunu bilmedikleri idi.


  Cinselliğin Türkiye'de tabu' olarak görülmesi, erkek egemen toplum olmanın sonucu olarak en çok kadınların konu hakkında bilgi sahibi olmalarını engelliyor. Ayıp, 'günah  gibi kavramlar arasına sıkıştırılan kadınlar, cinsellikle ilgili bilgilerin çoğunu  dost sohbetleri'nden ya da internetten öğrenmeye çalışıyor.


  Gerekse baskıcı toplum gerek ise çocukluktan başlayan sert ve bilinçsiz çocuk yetiştirilmesi bu gibi konuları karşımıza çok çıkarıyor. Özellikle internette yapılan aramaların en başında kadınların orgazm nasıl olunur veya orgazm olduğu nasıl anlarım gibi bir çok soruyu arattığı görülmektedir.


  Orgazm öyle hemen olan bir şey değil.Bunun için Uzmanlara göre orgazmı öğrenmek için belirli bir zaman gerekiyor, bu zaman içinde tecrübe ilede bu tescilleniyor  çünkü orgazm öğrenilen bir refleks olarak kabul ediliyor.


  Özellikle kadınlarda klitoris sinir yapısı bakımından çok zengin. Fakat her kadın her cinsel birleşmede orgazma ulaşamayabiliyor. Kadınlarda orgazm, klitorisin ya da diğer duyarlı bölgelerdeki basıncın, vücut gerilimini artırıp vajina, uteris ve rektumda kasılmalar yaratması, bu kasılmalar sırasında kalp ve kan basıncını artırmasıyla oluşuyor.


  Orgazmın süresi gibi şiddeti de kişiden kişiye değişiyor. Aslında kadınların orgazm olup olmadığını anlamaması gibi bir durum çok da söz konusu değil, çünkü bir kadın vücudundaki bu değişimleri kolayca anlayabiliyor.

   1
  kişi beğendi

   1
  yorum

   2.458
  görüntüleme

  Yorum yapabilmek için, oturum açmalısınız.
  YORUMLAR
  Taylanduman

  Acıksözlü, dobra ve seffaf olacağım. Kabul edelim ki cogumuzun icindeki, Farklılık, değişim veya yasaklardaki saklı cazibeye dokunabilme, tadabilme ve dayanılmaz hafifliğini duyumsama dürtüsünü görmezden gelemeyiz. Fakat bunun için doğru insanı bulabilmek zor olsada, imkansız oldugunu da kesinlikle düşünmüyorum. Gereksiz ve anlamsız özel şartlar arayan biri değilim ama ne istediğini bilen, güvenilir, mantıklı ve gerçekci bir ERKEGiM. Maalesef toplum olarak BAYANLARA adil davranmiyoruz. Erkekler olarak cinsel arayislarımız normal görülürken, BAYANA sıra gelince "Namus" Kavramı yüklenmiş, değişiklik ve heyecan arayışları; hep baskılanmış engellenmiş ve ayıplanmıştır.İşte bu acı gerçekten ve haksızlıktan yola cıkarak tüm KENDiNi BiLEN BAYANLARA SESLENiYORUM: Yaşı, medeni durumu, türbanlı yada açık.. Vs gibi anlamsız şartlar içinde değilim. yanlızlık çekenler, yeni bir yüz, yeni bir nefes arayanlar, sorunsuz bir şekilde güven içinde tadımlık bir kaçamak hayalini kuranlar, eminim en az sende benim kadar Güvenmek ve bu heyecanı iliklerine kadar yaşamak istiyorsundur. O5O52472O53 gönül rahatlığıyla arayabilirsiniz.

  Reklamlar
  Bu alana reklam ver
  Aldatan kadınların itirafları
  İlginizi çekebilir mi ?
  Tümünü gör
  Kadınların denemesi gereken 8 seksi hareket

  Eminiz seksi iç kıyafetler oldukça seksidir ancak bir sü...

  En iyi seks uygulamaları (mobil)

  Cinsel hayatı renklendirmenin yeni ve teknolojik yolu: seks aplikasyonları!...

  Cinsel karakterinizi öğrenin

  Cinsel kişiliğinizi nasıl tanımlarsınız? maceracı? tutucu? alınan alkol ora...

  Sekse ne zaman ‘hayır’ demelisiniz?

  Sekse "hayır" demeniz için 4 farklı durum :1. evliyse ya da sevgilis...

  Rahim alınması cinselliği etkiler mi ?

  Dünyada ve türkiye de çeşitli hastalıklar sonucu bazı kadı...

  Kurduğunuz fantaziler kişiliğinizi anlatıyor

  Inkar edenlerimizin bile mutlaka bazı cinsel fantezileri vardır. uzmanlar b...

  En yaygın seks yanılgıları

  Konu cinsellik olunca herkes ahkam kesmeyi çok sever, bu bilgiler ka...